Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Vedení Otrokovic se sešlo s obyvateli části Střed a Újezdy

Vedení Otrokovic se sešlo s obyvateli části Střed a Újezdy

Letos druhá beseda vedení města s veřejností, v plánované sérii setkání, se uskutečnila v budově Otrokovické BESEDY. Diskutovat s občany přišla nejen starostka města Hana Večerková.

Starostka Hana Večerková.
18. října 2021 - 07:30

V úvodu starostka informovala veřejnost o aktuálních tématech ve městě a plánovaných i realizovaných investicích v místní části. Zmínila například v letošním roce dokončené rekonstrukce chodníků, nové parkovací stání, cyklostezku, zahrady na ZŠ T. G. M., opravu lávek přes Dřevnici, skatepark, fasádu Otrokovické BESEDY, bezbariérovou zastávku či dvě nové ulice.

Nově lidem slouží i parkovací místa u polikliniky, kde aktuálně probíhá rekonstrukce dětského oddělení. Mezi plánovanými zazněla zmínka o dalších úpravách chodníků, rekonstrukcích dětských hřišť, bytové výstavběi projekčníchpracích v lokalitě Laziště. Hovořilo se i o připravované regeneraci sídlišť s tím, že jako první projde proměnou sídliště Trávníky, kde město aktuálně žádá o dotaci.

O podobě Otrokovic mohou rozhodnout i jeho obyvatelé

Obyvatele místní části Střed a Újezdy nejvíce zajímala problematika spojená s rekonstrukcí ulice Čechova. Další dotazy se týkaly například zdvojkolejnění železnice Otrokovice – Vizovice či nové výstavby. Lidé si stěžovali na mezilidské vztahy a bezohlednost některých spoluobčanů. „Následující veřejná beseda se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu v 17 hodin v domě s pečovatelskou službou na ulici Hlavní. Zváni jsou především obyvateléTrávníků a Přednádraží,“ pozvala veřejnost na další setkání starostka Hana Večerková.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)