Svátek má: Justýna

Byznys

Velikost textu:

Gazprom zakládá v Mongolsku firmu pro druhý plynovod do Číny

Gazprom zakládá v Mongolsku firmu pro druhý plynovod do Číny

V Mongolsku byla zaregistrována speciální společnost, která vypracovala studii proveditelnosti výstavby druhého ruského plynovodu do Číny, který bude procházet Mongolskem.

Ilustrační foto
23. ledna 2021 - 12:30

„Společnost se zvláštním účelem (SPC)„ Sojuz Vostok Gas Pipeline “je registrována v Mongolsku. Společnost byla založena za účelem provádění projekčních a průzkumných prací a vypracování studie proveditelnosti pro stavbu plynovodu pro dodávky ruského plynu přes Mongolsko do Číny, “uvedl Gazprom ve svém prohlášení.

Šéf společnosti Alexej Miller uvedl, že exportní kapacita plynovodu Sojuz Vostok, který bude pokračováním Síla Sibiře-2 v Mongolsku, může překročit kapacitu Síla Sibiře více než 1,3krát. To znamená, že to bude činit 50 miliard kubických metrů ročně. „To umožní dodávat plyn ze západní Sibiře na vývoz ve velkých objemech, a to nejen v západním, ale také ve východním směru,“  dodal Alexej Miller ve zprávě Gazpromu.

V květnu šéf Gazpromu Alexej Miller oznámil, že byly zahájeny projekční a průzkumné práce na plynovodu Power of Siberia-2.Evropský trh je pod nadměrným tlakem ze strany dodavatelů LNG, aby však Gazprom mohl globálně kontrolovat, kam dodávat plyn, do Asie nebo Evropy, je zapotřebí Power of Siberia - 2. Tento projekt zahrnuje výstavbu plynovodu z polí na západní Sibiři, odkud je plyn dodáván do Evropy.

„Z hlediska efektivity je altajský projekt plynovodu (nyní nazývaný Power of Siberia - 2) možná úspěšnější než Power of Siberia." Byl by naplněn plynem ze stávajících polí na západní Sibiři a navíc by umožňoval měnit přepravu plynu z evropského na východní směr. Síla Sibiře takovou možnost nemá, “ řekl Alexej Kalačev, analytik společnosti FINAM Group .

Ve svém posledním rozhovoru Alexey Miller uvedl, že návrhy na zvýšení dodávek plynu plynovodem Power of Siberia o 6 miliard kubických metrů - až 44 miliard kubických metrů plynu ročně jsou na jednacím stole s čínskými partnery, organizací pro plynové dodávky z Dálného východu, výstavba Síla  Sibiře - 2  a západní trasa.

„Celkově to umožňuje hovořit o vývozu plynovodu do Číny v dohledné budoucnosti v objemu přes 130 miliard kubických metrů, což je srovnatelné s našimi současnými dodávkami na tradiční trhy,“ uvedl předseda představenstva společnosti Gazprom.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Koalice SPOLU podpořila tři kandidáty na post prezidenta republiky. Koho byste podpořili vy?

Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

AVAST
206
COLT CZ GROUP SE
548
ČEZ
904.5
ERSTE GROUP BANK A
589.4
KOFOLA CS
244
KOMERČNÍ BANKA
683
MONETA MONEY BANK
72
PHILIP MORRIS ČR A
16600
PHOTON ENERGY
57.2
PILULKA LÉKÁRNY
770
VIG
533