Svátek má: Filip

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Německo řeklo, že nám vnutí migranty (VIDEO)

Pro Českou republiku začalo doslova přituhovat.

1. července začalo půlroční německé předsednictví EU a německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl natvrdo hned druhý den ve čtvrtek 2. července na dotaz poslance AfD Petra Bystroně v německém Parlamentu, že vnutí České republice a zemím V4 migranty! Poslanec za AfD Petr Bystroň nám poslal svojí interpelaci na Heiko Maase, kterou jsme nechali opatřit českými titulky, a kterou v příloze přikládáme.

Hnutí SPD je přesvědčeno, že na tohle není jiná odpověď než CZEXIT. A zcela skandální je, že s německým ministrem zahraničí jednal v Berlíně den předem, tedy tento měsíc 1.7., český ministr zahraničí Petříček (ČSSD) a u nás v ČR není zveřejněn žádný odmítavý výstup z tohoto jednání, který by reagoval na výše uvedenou pozici Německa! Co nám vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tají? Hnutí SPD prosazuje jako jediná parlamentní strana nulovou toleranci nezákonné migrace a referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami naši občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi. Nesouhlasíme s diktátem EU, pozitivní diskriminací nepřizpůsobivých ani islamizací. Všichni lidé v ČR musí mít nejen stejná práva, ale také povinnosti. Hnutí SPD trvá na dodržování zákonů. Stát musí zajistit ve všech ohledech, aby byl slušný a pracující občan na 1.místě!
 
Přepis interpelace zde - Poslanec Petr Bystroň (AfD): Pane ministře, ve své řeči jste vyzdvihl solidaritu a suverenitu. Současně jste řekl, že chcete solidaritu vyžadovat. To musí vyvolat ve všech zemích střední a východní Evropy obavy z toho německého předsednictví EU, když jim vyhrožujete, že od nich budete něco vyžadovat. Vy jste totiž jedním dechem i řekl, o co Vám jde - a sice, že si chcete vynutit přerozdělování migrantů po celé Evropě. Přitom jste nám dnes ráno ve výboru sám říkal, že tady zrovna včera byl český ministr. Vy znáte obavy zemí Vyšehradské čtyřky, a přesto jdete hlavou proti zdi. Nechcete si to rozmyslet? Střední a východní Evropa Vás v tomto již léta nenásleduje, lidé v těchto zemích to nechtějí, tak jim odsud z Berlína nediktujte a nenuťte je k něčemu, co nechtějí. Děkuji.
 
Ministr zahraničí Německa Heiko Maas: Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protož jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví.


Tomio Okamura