Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Adventní čas hradečtí strážníci nepodceňují

Adventní čas hradečtí strážníci nepodceňují

Nenechte si zkazit Vánoce. Předvánoční období je čas, kdy plníme přání svým blízkým a těšíme se na Vánoce. Je to však i čas, na který se těší různí podvodníci, kapsáři a zlodějíčkové.

Ilustrační foto
3. prosince 2021 - 08:00

Vymyšlené postupy kapsářů neznají mezí. Samotná krádež bývá blesková a kapsáři ji mají většinou dobře nacvičenou.

V těchto dnech lidé ztrácí ostražitost a proto strážníci Městské policie doporučují:
  • Peněženky dobře uložte do náprsní kapsy. Kabelky či tašky mějte stále pod dohledem. Nikdy je neodkládejte do nákupního košíku. Vyhýbejte se místům s větším počtem lidí. V prostředcích městské hromadné dopravy mějte  svá zavazadla stále pod dohledem a raději na ně položte i ruku.
  • Nepodlehněte nátlaku podomních prodejců, kteří se Vám pokusí prodat něco, co nutně, ale opravdu nutně potřebujete, například vodovodní baterie, bezpečností dveře či zámky. „Odborníkům“ na levné energie nic nepodepisujte, dejte si čas na rozmyšlenou, poraďte se nejdříve s rodinou nebo přáteli.
  • Na naše city se pokusí zapůsobit i lidé, kteří pod záminkou charitativní sbírky mohou žádat finanční příspěvek. Abychom nenaletěli podvodníkům doporučujeme si ověřit charitativní sbírku na lince 156. Městská policie o každé povolené sbírce dobře ví.

Městská policie: Apelujeme na vás, buďte obezřetní!
Královéhradečtí strážníci příchod adventního času nijak nepodceňují. Preventivně a ve zvýšené míře se pohybují po městě i v okolí nákupních center. Kontrolují veřejný pořádek, správné parkování  i dodržování vládních nařízení.   

„Děkuji“ Slovo, které dává naší práci smysl

V případě jakýchkoli potíží či nesnází se neváhejte obrátit na linku 156. Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí, MP Hradec Králové.
(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:MPHradecKralove)