Svátek má: Bořivoj

Zprávy

Velikost textu:

Další otevřený dopis varuje Macrona před občanskou válkou

Další otevřený dopis varuje Macrona před občanskou válkou

Další otevřený dopis byl zaslán francouzskému prezidentu Macronovi s varováním před islámsky motivovanou občanskou válkou ve Francii. Tento otevřený dopis podepsalo více než 250 000 občanů. Macron mlčí.

Emmanuel Macron, francouzský prezident
13. května 2021 - 04:20
.
První otevřený dopis s varováním před islámsky motivovanou občanskou válkou ve Francii zaslali prezidentu Macronovi před několika týdny aktivní i bývalí důstojníci. Obsah dopisu otřásl lidmi v zemi a poté, co prezident Macron tento první dopis nekomentoval ani nic nekonal - kromě toho, že aktivním důstojníkům hrozila donucovací opatření, které by mohly skončit až propuštěním - nyní dostal Macron druhý otevřený dopis s podobným obsahem, tentokrát však bylo k dopisu přidáno přes 250 000 podpisů.

Pisatelé dopisů, kteří jsou tentokrát anonymní, se popisují jako mladí vojáci v aktivní službě. „Jsme tím, čemu noviny říkaly "generace ohně". Muži a ženy, aktivní vojáci, ze všech armád a hodností, ze všech názorů, všichni milujeme naši zemi. Toto jsou naše jediné nároky na slávu.“  I když by kvůli hrozbě represálií museli skrývat své tváře, tak se v dopise píše:„ nemůžeme mlčet. "

Pisatelé dopisů obviňují prezidenta Macrona z „ústupků“ islamismu na francouzské půdě, zatímco vojáci země prolévají krev, aby bojovali proti stejné ideologii v zemích jako je Afghánistán, Mali a Středoafrická republika.Stejně jako v předchozím dopise byly francouzské orgány varovány před hrozící „občanskou válkou“, která by mohla ohrozit samotnou existenci Francie. Autoři dopisu naznačují, že alespoň někteří z nich se zúčastnili domácí vojenské operace Sentinelle, která byla zahájena po teroristických útocích v Paříži v roce 2015. Viděli jste, jak určité etno-náboženské skupiny ve Francii žijí zcela odděleně od zbytku země. „Pro takové skupiny Francie neznamená nic jiného než předmět sarkasmu, opovržení nebo dokonce nenávisti “.

„Francie opět eskaluje do občanské války a vy to dobře víte,“ napsali autoři dopisu Macronovi. „Mluvíme o přežití naší země, o přežití vaší země.“

Signatáři také vyjádřili silnou podporu lidem, kteří stáli za prvním dopisem, s generály v důchodu. A jsou také velmi kritičtí vůči reakci vlády na tento dopis.

Pokud povzbudíš vyšší armádní důstojníky, aby se nejprve postavili a nejprve se odhalili, a pak je zuřivě potrestali, kdykoli píšou něco jiného než zprávy o boji, musíš být docela zvrácený.“

„Zbabělost, lži, zvrácenost: to není naše vize hierarchie. Naopak, armáda je místem, kde říkáme pravdu, protože ji svěřujeme své životy. “

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)