Svátek má: Jáchym

Zprávy

Velikost textu:

Donald Trump nejspíše v roce 2024 opět vyhraje volby

Donald Trump nejspíše v roce 2024 opět vyhraje volby

Zatímco Joe Biden žene USA do ekonomického krachu, Donald Trump v pozadí pracuje na posílení svého tábora. Jeho šance na opětovné vítězství v příštích volbách jsou vysoké – to přiznávají i jeho odpůrci, píše se na německém webu Die Freie Welt.

Donald Trump, exprezident USA
2. prosince 2021 - 07:20

„Donald Trump se velmi pravděpodobně vrátí k moci v roce 2024, Americe hrozí chaos.“ Tak začíná kousavá kritika komentátora Hannese Steina v Die Welt .

Stein chválí Bidenovo „dědictví“, které by – krátce před hrozícím chaosem, který se s Trumpem přesune zpět do Bílého domu – mělo otevřít cestu „multirasové demokracii“.

Steinovy úvahy jsou založeny na dvou faktorech: „Zdá se mi, že Joe Biden ví (myslím) dvě věci. Za prvé, americká demokracie je nenapravitelně ztracena. Mohla by přežít pouze tehdy, pokud by Demokratická strana vyhrála všechny volby od nynějška až do roku 2040, a to se jí nepodaří. Za druhé, Joe Biden ví, že je smrtelný. Na 78letého muže vypadá úžasně fit – ale nebude žít věčně. V určitém okamžiku už nebude existovat."

Realita je jiná: Trumpův drtivý ekonomický úspěch zastavilo až rozpoutání čínského viru a volby bylo možné vyhrát pouze podstatnou manipulací předem a během sčítání hlasů. Biden dokázal vyhrát s nepatrným náskokem hlasů (navzdory všem lžím a graffiti) a od té doby přivedl USA ke zdi. Nejen jeho represivní omezení kvůli koronapandemii, ale také jeho plán „Build back better“ byly určeny od samého začátku k nezdaru. Dosáhl jen jednoho: vyššího zadlužení, ekonomického úpadku, nespokojených občanů. Protože existuje jedna věc, kterou američtí demokraté umí nejlépe: Utrácet peníze jiných lidí.Ďábel, kterého svědomitý komentátor Die Welt maluje na zeď, bude spásou USA: Pokud by Trump skutečně sklidil zisk, použije úplně stejné prostředky – nejjednodušší ekonomické strategie, které by měly být zřejmé každému jasně uvažujícímu člověku – USA – Uveďte ekonomiku zpět do formy.

Stein si přeje, aby přišel mesiáš. Máme pro něj dobrou zprávu: je tu tento (politický) mesiáš: Jjmenuje se Donald Trump a tolik vychvalovaná „americká demokracie“ ho přivede zpět – prostřednictvím hlasu zdravého rozumu, který je v USA stále poměrně rozšířen. Alespoň v to je třeba doufat. Pokud ne, USA jsou ve skutečnosti... v troskách.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)