Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Focus: Trump a jeho děti by mohli jít do vězení!

Focus: Trump a jeho děti by mohli jít do vězení!

Političtí analytici se domnívají, že aktivity současného amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho tří starších dětí v Trumpově organizaci se mohou stát předmětem trestního stíhání.

Donald Trump, prezident USA
28. listopadu 2020 - 10:10

Předpovědi o bezprostředním uvěznění tří dětí současné hlavy státu - Ivanky, Donalda a Erica - zazněly již vícekrát. Mohou být zapojeni do finančních a daňových manipulací v Trumpově organizaci (Trump Organization). Trump sám může také ocitnout za mřížemi, píše Focus.

Pouze prezidentství chrání Donalda Trumpa před vězením nebo zkázou, řekl publikaci americký historik Timothy Snyder.

Nyní probíhá více než tucet vyšetřování proti Trumpově rodině a v nadcházejících letech bude současná hlava státu muset splatit dluh ve výši více než 300 milionů dolarů zahraničním věřitelům, včetně Deutsche Bank.


Média uvádějí, že celkový dluh Trumpa dosahuje 900 milionů dolarů, navíc nebyly zaplaceny miliony na daních. Bývalý Trumpův právník Michael Cohen zároveň řekl, že udělá vše pro to, aby se zachránil před vězením. Za to obětuje i své děti.

Den´mokratický kandidát Joe Biden, který zvítězil v prezidentských volbách ve Spojených státech, uvedl, že nemá v úmyslu vyšetřovat aktivity Donalda Trumpa, svého pravděpodobného předchůdce jako hlavy státu. Zároveň se chystá zrušit některá z Trumpových „velmi destruktivních dekretů“, které poškozují životní prostředí a přímo ovlivňují zdraví Američanů, dodal německý časopis.

(kou, prvnizpravy.cz, focus.de, foto: arch.)