Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

National Interest o hrozbě ruského hyperzvukového „Avangardu“

National Interest o hrozbě ruského hyperzvukového  „Avangardu“

Hyperzvuková jednotka „Avangard“ znemožňuje přesnou předpověď trajektorie letu střely a použití obranných prostředků.

Ruská hyperzvukoví střela "Avangard"
22. září 2020 - 10:10

Tato kombinace znesnadní Spojeným států odpor, ale neposkytuje Rusku významnou výhodu, uvedl článek zveřejněný na webu The National Interest.

Je naznačeno, že zvýšená manévrovatelnost „Avangardu“ a jeho rychlost (více než dvacetinásobně přesahující rychlost zvuku) mohou téměř znemožnit přesnou předpověď dráhy letu střely a použití obranných prostředků.

Článek uvádí, že „Avangard“ je pouze jednou ze složek velkého ruského arzenálu, který zahrnuje 528 mezikontinentálních balistických raket různých typů základen (včetně pozemních, mobilních a ponorkových).


Časopis přitom poznamenal, že protiraketová obrana USA je především zaměřena pouze na zachycení několika mezikontinentálních balistických raket vystřelených například z KLDR.

Autor článku zdůraznil, že rozvoj „Avangardu“ neposkytuje Rusku zásadní výhodu. Pokud bude většina jejích zbraní deaktivována, Spojené státy budou mít i nadále k dispozici možnosti reakce, včetně použití strategického letectva a jaderných ponorek námořnictva s balistickými raketami.

19. září ruský vůdce Vladimir Putin uvedl, že Rusko má poprvé v moderní historii nejpokročilejší zbraně, které mají mnohonásobně lepší vlastnosti, než všechny stávající zbraně. Nicméně zdůraznil, že se jedná o zbraně odvety, které mají odradit útočníka od agresivních akcí vůči jeho zemi.

(kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)