Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Západní svět se zavrhl

P.C.Roberts: Západní svět se zavrhl

Lidé byli ohromeni, že v roce 1962 Andy Warhol dokázal prodat obrázek Campbellovy polévky za 11.700.000 dolarů. 

Paul Craig Roberts, americký publicista
11. června 2021 - 04:20

Ital Salvatore Garau způsobil ještě větší podvod ve světě umění. Právě prodal „neviditelnou“ sochu, tedy tu, která neexistuje, za 18.300 $. Jinými slovy, neprodal nic za 18.300 $. Warhol měl alespoň plechovku na polévku.

Svět umění je svět, ve kterém žijí sofistikovaní bílí liberálové. Pro ně je složité vynaložit téměř 12 milionů dolarů - částku, která převyšuje celoživotní výdělky prakticky každého na Zemi - za originál obrázku Campbellovy polévky, kterou si mohli koupit v obchodě s potravinami za 1 dolar.

To bylo tehdy. S růstem sofistikovanosti nyní vydělali 18 dolarů za nic.   Garau oznámil, že má na prodej neviditelnou sochu, a někdo mu za ni zaplatil průměrný americký plat.Ale bude toho více. Učitel bělošského jazyka, který učil španělštinu, se po boji a potírání „s mou internalizovanou převahou bílých“ rozhodl, že pro bělocha je rasistické učit jazyk jiné barvy. Aby se napravil, tak vyučování zrušil.

Jiní, kteří hovořili na „Virtuální konferenci o ženských a genderových studiích“, tvrdili, že bílí učitelé by měli učit na bílých školách a černí učitelé by měli učit na černých školách. Nedávno se to, co se dnes představuje jako „antirasismus“, považovalo za rasistickou segregaci.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)